150 poze   21854 vizite

Cerc pedagogic istorie zona Alexandria -Zimnicea 2011

La scoala noastra s-a folosit pentru prima data in istoria cercurilor pedagogice ale profesorilor de istorie si cultura civica, pe zona Alexandria-Zimnicea dar si pe alte zone. Sistemul de evaluare interactiv cu telecomenzi pentru elevi la clasa a Va A, diriginte Cristea Narcisa. Eleva Cioaca Bianca a dat cele mai rapide raspunsuri corecte.

Folosirea sitemului de evaluare interactiv a fost posibila prin parteneriatul cu Scoala Peretu din initiativa prof. Florea Catalin Ionut, care a sustinut si lectia deschisa. Reeratul prof. Stefan Florin, despre folosirea calculatorului la lectie, a fost in concordanta cu lectia.
Cerc istorie 2011; Utilizarea sistemului de evaluare interactiv cu telecomenzi, in cadrul cercului de istorie!
Cerc istorie 2011

Comentarii album • 0
Acest album nu are incă nici un comentariu.
Trimite mesaj Înapoi Nu poți trimite un mesaj fără conținut! Nu este permisă folosirea de cod HTML in mesaje. Mesajul nu a fost trimis din motive de securitate. Va rugam sa ne contactati prin email pe adresa office@sunphoto.ro Mesajul nu a fost trimis din motive de posibil spam. Va rugam sa ne contactati prin email pe adresa office@sunphoto.ro Mesajul nu a fost trimis din motive de posibil spam. Ati trimis prea multe mesaje in ultimul timp. A apărut o eroare în timpul trimiterii mesajului. Vă rog încercați din nou. Mesajul a fost trimis.