150 poze   21778 vizite

Concert de muzica Preclasica

Marti 12 aprilie 2011, s-a desfasurat la Catedrala Sf. Alexandru din Alexandria un Concert de muzica Preclasica, Clasica si Romantica. La acest concert a participat si Orchestra de camera ,,Preclasica” din Buzescu, orchestra din care face parte si eleva Nejloveanu Erine Jaqueline din clasa a VIIa A, diriginte Neacsu Romica. Ea canta la violoncel si vioara. Se pregateste in fiecare duminica cu orchestra condusa de dl Samuel.
Nejloveanu Erine Jaqueline; Uvertura din Cantata 212 de J.B. Bach, s.a.
Nejloveanu Erine Jaqueline
Erine la violoncel; MESSIA de G.F. Haendel
Erine la violoncel

Comentarii album • 4
batranu 22 mai 2011
asta e ruda cu alde Oaca lasatio dreak in pace ca nu e sanatoasa seamana cu oscaitu :)):))cu Ionut (oaca)
sugus 2 22 mai 2011
hai sa te implimb cu 300 la ora pe motor si sa-ti rup trambita aia.
florynel 22 mai 2011
esti praf jakline dati dreaku trambita aia jos din mana:))
stefania 6 mai 2011
Foarte frumos :* i-am vazut si la televizor S-au descurcat minunat!
Raportează
Trimite mesaj Înapoi Nu poți trimite un mesaj fără conținut! Nu este permisă folosirea de cod HTML in mesaje. Mesajul nu a fost trimis din motive de securitate. Va rugam sa ne contactati prin email pe adresa office@sunphoto.ro Mesajul nu a fost trimis din motive de posibil spam. Va rugam sa ne contactati prin email pe adresa office@sunphoto.ro Mesajul nu a fost trimis din motive de posibil spam. Ati trimis prea multe mesaje in ultimul timp. A apărut o eroare în timpul trimiterii mesajului. Vă rog încercați din nou. Mesajul a fost trimis.